UHU All Purpose glue 35ml/g
Code: KAVAN-UHU5056
Fast delivery
Orders received on weekdays before 12:30 are usually dispatched the same day.

Goods availability
All items that can be added to your cart are in stock and ready to ship.
Related products
Speedbond PVA glue for wood, paper, plywood 500ml
Currently unavailable
€13,25 excl. VAT
€16,30
Measure price:
€32,60 / 1 l
Super Crylic two-component glue for plastics 60ml
Currently unavailable
€23,17 excl. VAT
€28,50
Measure price:
€475 / 1 l
Product detailed description
Clear universal solution adhesive for home, office, school and DIY. Bonds porcelain, wood, metal, glass, ceramics, plexiglass, felt, leather, cork, textiles, cardboard, paper. Not suitable for polystyrene foam, PP and PE.
- Liquid
- Transparent
- Possibility of joint correction
- Does not crease paper
Instructions for use:
Apply on one side, press - done. For hard (non-absorbent) materials, apply on both sides and let dry. Then apply again and press.
Do not use at temperatures below +5°C.

Additional parameters
| Category: | Modelling glues |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| EAN: | 4026700428759 |
| ? Configuration: | Special |
Roket Rapid Cyanoacrylate glue medium 20g
In Stock
(2 pcs)
€6,50 excl. VAT
€8
Measure price:
€400 / 1 kg
Roket Odourless Cyanoacrylate glue foam-safe 20g
Currently unavailable
€8,70 excl. VAT
€10,70
Measure price:
€535 / 1 kg
Speed Epoxy II Glue 4min 71g
In Stock
(1 pcs)
€11,63 excl. VAT
€14,30
Measure price:
€201,41 / 1 kg
Tamiya Extra Thin Cement 40ml
In Stock
(25 pcs)
€4,02 excl. VAT
€4,95
Measure price:
€123,75 / 1 l
Ballast Bond adhesive for fixing loose materials 100ml
In Stock
(1 pcs)
€10,16 excl. VAT
€12,50
Measure price:
€125 / 1 l
Mr Hobby - Gunze: Mr. Cement Limonene Pen Standard
In Stock
(4 pcs)
€3,82 excl. VAT
€4,70
Roket UV glue 5g with UV key ring
In Stock
(2 pcs)
€11,63 excl. VAT
€14,30
Measure price:
€2 860 / 1 kg
Revell Contacta Special 30g
In Stock
(24 pcs)
€5,53 excl. VAT
€6,80
Measure price:
€226,67 / 1 kg
Speedbond PVA glue for wood, paper, plywood 112ml
In Stock
(1 pcs)
€6,91 excl. VAT
€8,50
Measure price:
€75,89 / 1 l
• New •
Mr Hobby - Gunze Mr. Cement Deluxe (40 ml)
In Stock
(10 pcs)
€3,09 excl. VAT
€3,80
Measure price:
€95 / 1 l
Speedbond PVA glue for wood, paper, plywood 500ml
Currently unavailable
€13,25 excl. VAT
€16,30
Measure price:
€32,60 / 1 l
HPI Ultra-CA instant tire glue 20g
Currently unavailable
€5,20 excl. VAT
€6,40
Measure price:
€320 / 1 kg
Polyurethane adhesive Pu STD (PRO40P) 50g
In Stock
(2 pcs)
€3,09 excl. VAT
€3,80
Measure price:
€76 / 1 kg
Tamiya Cement 20ml
In Stock
(12 pcs)
€2,52 excl. VAT
€3,10
Measure price:
€155 / 1 l
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
Výrobca modelárskych, hobby a profesionálnych lepidiel a epoxidov

