Tamiya CA Cement Easy Sanding 3g
Code: TAM-87187
Fast delivery
Orders received on weekdays before 12:30 are usually dispatched the same day.

Goods availability
All items that can be added to your cart are in stock and ready to ship.
Related products
Mistral VB2L French light mobile AA system 1/72
In Stock
(1 pcs)
€23,74 excl. VAT
€29,20
Granville P-45B "Bee Killer" (What if..?) 1/48
In Stock
(1 pcs)
€22,68 excl. VAT
€27,90
Product detailed description
Tamiya superglue. After drying, excess glue can be easily sanded off. Suitable for bonding small parts of plastic models, metal photo-etched parts, rubber parts, etc.
Package: 3 g

Additional parameters
| Category: | Modelling glues |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| EAN: | 4950344871872 |
| ? Configuration: | Superglue |
Tamiya ABS Cement 40ml
In Stock
(16 pcs)
€4,07 excl. VAT
€5
Measure price:
€125 / 1 l
Tamiya Cement 40ml
In Stock
(40 pcs)
€2,85 excl. VAT
€3,50
Measure price:
€87,50 / 1 l
Tamiya Extra Thin Cement Quick-Set 40ml
In Stock
(14 pcs)
€4,31 excl. VAT
€5,30
Measure price:
€132,50 / 1 l
Tamiya Extra Thin Cement 40ml
In Stock
(25 pcs)
€4,02 excl. VAT
€4,95
Measure price:
€123,75 / 1 l
Tamiya Limonene Cement Extra Thin 40ml
In Stock
(1 pcs)
€5,20 excl. VAT
€6,40
Measure price:
€160 / 1 l
Tamiya Limonene Cement 40ml
Currently unavailable
€4,31 excl. VAT
€5,30
Measure price:
€132,50 / 1 l
Tamiya Multipurpose Cement Clear 20g
In Stock
(3 pcs)
€8,21 excl. VAT
€10,10
Measure price:
€505 / 1 kg
Tamiya Cement 20ml
In Stock
(12 pcs)
€2,52 excl. VAT
€3,10
Measure price:
€155 / 1 l
KAVAN Power CA Instant Glue Thick 500g
Currently unavailable
€32,48 excl. VAT
€39,95
Measure price:
€79,90 / 1 kg
Mr Hobby - Gunze Mr. Cement S (40 ml)
In Stock
(4 pcs)
€4,80 excl. VAT
€5,90
Measure price:
€147,50 / 1 l
Laser-Cut glue for wooden kits 25ml
In Stock
(3 pcs)
€9,11 excl. VAT
€11,20
Measure price:
€448 / 1 l
UHU PLUS glue 90 min epoxy strong 24ml/25g
In Stock
(1 pcs)
€9,43 excl. VAT
€11,60
Measure price:
€464 / 1 kg
Mr Hobby - Gunze: Mr. Cement Limonene Pen Standard
In Stock
(4 pcs)
€3,82 excl. VAT
€4,70
Super Phatic universal thin glue 50ml
In Stock
(4 pcs)
€8,70 excl. VAT
€10,70
Measure price:
€214 / 1 l
Revell Contacta Clear 20g
In Stock
(7 pcs)
€3,09 excl. VAT
€3,80
Measure price:
€190 / 1 kg
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
Japonský výrobca širokého sortimentu diaľkovo ovládaných RC modelov cestných a terénnych áut, modelov truckov a návesov, doplnkov a príslušenstva k nim. Výrobca kvalitných stavebníc plastových modelov, náradia a pomôcok pre plastikových modelárov. Výrobca kvalitných modelárskych farieb, lepidiel a doplnkov.
| Manufacturing company : | Tamiya, Inc. |
|---|---|
| Address : | Headquarters: 3-7 Ondawara, Suruga-Ku, Shizuoka 422-8610 Japan |
| EU representative of the manufacturer : | SIMBA-DICKIE-Vertriebs-GmbH & Co. KG |
| Address of the EU representative : | Werkstraße 1 90765 Fürth Germany |
| Email of the EU representative : | sdv@simba-dickie.com |

