Revell Contacta Clear 20g
Code: REV-39609
Fast delivery
Orders received on weekdays before 12:30 are usually dispatched the same day.

Goods availability
All items that can be added to your cart are in stock and ready to ship.
Related products
Husky MK.III VMMD w/Interrogation arm 1/35
In Stock
(1 pcs)
€53,58 excl. VAT
€65,90
Douglas TBD-1 Devastator-VT-6 1942 1/48
Currently unavailable
€44,80 excl. VAT
€55,10
Product detailed description
Glue intended for gluing transparent parts of plastic models, or other synthetic materials. After drying, the glue is transparent. There is an application brush in the cap.
Package: 20g
Warning: Contains preservatives: Bronopol, 2-octyl-2H-isothiazol-3-one.
Additional parameters
| Category: | Modelling glues |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| EAN: | 4009803396095 |
| ? Configuration: | For plastic models |
Kanagom wood glue 40g
In Stock
(1 pcs)
€1,95 excl. VAT
€2,40
Measure price:
€60 / 1 kg
Tamiya Reinforcing Cement for Lexan Bodies 100ml
In Stock
(2 pcs)
€12,60 excl. VAT
€15,50
EPOXY RG 5min 2x100g Glue
In Stock
(2 pcs)
€19,76 excl. VAT
€24,30
Measure price:
€121,50 / 1 kg
Milled Fibre glass fibers 50g
In Stock
(2 pcs)
€8,46 excl. VAT
€10,40
Measure price:
€208 / 1 kg
Super Phatic universal thin glue 50ml
In Stock
(4 pcs)
€8,70 excl. VAT
€10,70
Measure price:
€214 / 1 l
KAVAN Power CA Instant Glue Thick 500g
Currently unavailable
€32,48 excl. VAT
€39,95
Measure price:
€79,90 / 1 kg
Tamiya Extra Thin Cement Quick-Set 40ml
In Stock
(14 pcs)
€4,31 excl. VAT
€5,30
Measure price:
€132,50 / 1 l
Instant Dry Cyanoacrylate glue 21g
In Stock
(7 pcs)
€7,11 excl. VAT
€8,75
Measure price:
€416,67 / 1 kg
Lepidlo Ammo Dio Glue 35ml pre diorámy
In Stock
(7 pcs)
€3,46 excl. VAT
€4,25
Measure price:
€121,43 / 1 l
RC Modeller's glue for cabins, wood, plastics 80ml
In Stock
(2 pcs)
€7,24 excl. VAT
€8,90
Measure price:
€111,25 / 1 l
Polyurethane adhesive Pu STD (PRO40P) 50g
In Stock
(2 pcs)
€3,09 excl. VAT
€3,80
Measure price:
€76 / 1 kg
Roket Card Glue universal quick-drying glue 50ml
In Stock
(2 pcs)
€9,02 excl. VAT
€11,10
Measure price:
€222 / 1 l
Ammo Slow Dry Cyanoacrylate 21g
Currently unavailable
€7,11 excl. VAT
€8,75
Measure price:
€416,67 / 1 kg
Ammo Red Magma Cement 30ml
In Stock
(5 pcs)
€3,46 excl. VAT
€4,25
Measure price:
€141,67 / 1 l
Roket Odourless Cyanoacrylate glue foam-safe 20g
Currently unavailable
€8,70 excl. VAT
€10,70
Measure price:
€535 / 1 kg
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
Výrobca stavebníc plastových modelov lietadiel, lodí, áut a bojovej techniky.
| Manufacturing company : | Carrera Toys GmbH |
|---|---|
| Address : | Rennbahn Allee 1 5412 Puch / Salzburg Austria |
| E-mail : | shop@carrera-toys.com |

