Toyota Land Cruiser 70 ABS Hard Body Set 1/10 KIT Killerbody
Code: 6048601
Fast delivery
Orders received on weekdays before 12:30 are usually dispatched the same day.

Goods availability
All items that can be added to your cart are in stock and ready to ship.
Related products
Tamyia Polycarbonate Body Cleaner 40ml
In Stock
(1 pcs)
€5,04 excl. VAT
€6,20
Measure price:
€15,50 / 100 ml
Tamiya lexan spray paint - PS-8 Light Green Polycarbonate 100ml
In Stock
(7 pcs)
€6,83 excl. VAT
€8,40
Measure price:
€84 / 1 l
Tamiya lexan spray paint - PS-37 Translucent Red Polycarbonate 100ml
In Stock
(6 pcs)
€6,42 excl. VAT
€7,90
Measure price:
€79 / 1 l
RC Car Colour Lexan Spray Paint - 110 Red 150ml
In Stock
(2 pcs)
€5,28 excl. VAT
€6,50
Measure price:
€43,33 / 1 l
Tamiya lexan spray paint - PS-52 Champagne Gold Polycarbonate 100ml
In Stock
(2 pcs)
€11,30 excl. VAT
€13,90
Measure price:
€139 / 1 l
RC Car Colour Lexan Spray Paint - 1006 Fluorescent Orange 150ml
In Stock
(1 pcs)
€5,53 excl. VAT
€6,80
Measure price:
€45,33 / 1 l
Tamiya lexan spray paint - PS-25 Light Green Polycarbonate 100ml
In Stock
(6 pcs)
€6,42 excl. VAT
€7,90
Measure price:
€79 / 1 l
RC Car Colour Lexan Spray Paint - 211 Gordini Blue 150ml
In Stock
(1 pcs)
€5,53 excl. VAT
€6,80
Measure price:
€45,33 / 1 l
RC Car Colour Lexan Spray Paint - 1010 Fluorescent Ruby Red 150ml
In Stock
(1 pcs)
€4,96 excl. VAT
€6,10
Measure price:
€40,67 / 1 l
Tamiya lexan spray paint - PS-41 Bright Silver Polycarbonate 100ml
In Stock
(2 pcs)
€6,10 excl. VAT
€7,50
Measure price:
€75 / 1 l
Tamiya lexan spray paint - PS-4 Blue Polycarbonate 100ml
In Stock
(6 pcs)
€6,42 excl. VAT
€7,90
Measure price:
€79 / 1 l
Tamiya lexan spray paint - PS-6 Yellow Polycarbonate 100ml
In Stock
(4 pcs)
€6,42 excl. VAT
€7,90
Measure price:
€79 / 1 l
Product detailed description
No product's description available
Additional parameters
| Category: | Bodies and accessories for expedition and trial cars |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| EAN: | 4560394778382 |
Rám pre plachtu nad korbu Toyota Land Cruiser 1/10 Killerbody
In Stock
(1 pcs)
€25,16 excl. VAT
€30,95
Kovový predný nárazník pre D90-D100-D130 TRX-4 - TYP A Hobbytech
In Stock
(1 pcs)
€36,50 excl. VAT
€44,90
SAFARI vzduchový filter - šnorchel pre LC-70 Hobbytech
In Stock
(1 pcs)
€9,96 excl. VAT
€12,25
Ťažné zariadenie Adjustable Drop Hitch čierne 1/10 AMEWI
In Stock
(1 pcs)
€6,42 excl. VAT
€7,90
Sieť na strešný nosič červená expedícia 65x75 mm
In Stock
(1 pcs)
€8,78 excl. VAT
€10,80
Upevňovacia sieť pre expedičné autá 190x100mm čierna
In Stock
(1 pcs)
€8,13 excl. VAT
€10
Kabína Toyota Tundra ABS biela 1/10 pre Tamiya 58415
In Stock
(1 pcs)
€28,86 excl. VAT
€35,50
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
Čínsky výrobca kvalitných polykarbonátových (lexanových) karosérií pre RC modely áut, osvetľovacích modulov, dekoračných doplnkov pre RC modely áut rôznych kategórií.
| Manufacturing company : | Killerbody Industrial Limited |
|---|---|
| Address : | Flat 1602, 16/F, Lucky Centre, No.165-171 Wan Chai Road, Wan Chai, Hong Kong |
| E-mail : | sales@killerbodyrc.com |
| EU representative of the manufacturer : | Robitronic Electronic Ges.m.b.H. |
| Address of the EU representative : | Brunhildengasse 1/1 1150 Vienna AUSTRIA |
| Email of the EU representative : | esales@robitronic.com |

