Jagdpz.IV L/70(V) w/Zimmerit Aug.44 prod. 1/35 Dragon
Code: 2006589
Fast delivery
Orders received on weekdays before 12:30 are usually dispatched the same day.

Goods availability
All items that can be added to your cart are in stock and ready to ship.
Related products
Mr Hobby - Gunze Mr. Cement S (40 ml)
In Stock
(4 pcs)
€4,80 excl. VAT
€5,90
Measure price:
€147,50 / 1 l
Mr Hobby - Gunze Mr. Cement SP (40 ml)
In Stock
(6 pcs)
€5,04 excl. VAT
€6,20
Measure price:
€155 / 1 l
Mr Hobby - Gunze Mr. Cement SPB (40 ml)
In Stock
(5 pcs)
€5,20 excl. VAT
€6,40
Measure price:
€160 / 1 l
Mr Hobby - Gunze Mr. Masking Sol Neo 25ml
Currently unavailable
€2,28 excl. VAT
€2,80
Mr Hobby - Gunze Mr. Masking Tape High Adhesion (10mm)
In Stock
(10 pcs)
€1,87 excl. VAT
€2,30
Measure price:
€0,13 / 1 m
Mr Hobby - Gunze Mr. Mark Setter 40ml
Currently unavailable
€3,82 excl. VAT
€4,70
Measure price:
€11,75 / 100 ml
Mr Hobby - Gunze Mr. Masking Tape Low Adhesion (10mm)
In Stock
(15 pcs)
€1,87 excl. VAT
€2,30
Measure price:
€0,13 / 1 m
Mr.Paper Card Sandpaper - Grit #1000 (50pcs)
In Stock
(3 pcs)
€4,23 excl. VAT
€5,20
Mr.Paper Card Sandpaper - Grit #240 (50pcs)
In Stock
(1 pcs)
€3,90 excl. VAT
€4,80
Mr.Paper Card Sandpaper - Grit #400 (50pcs)
In Stock
(3 pcs)
€4,23 excl. VAT
€5,20
Mr.Paper Card Sandpaper - Grit #600 (50pcs)
In Stock
(6 pcs)
€3,74 excl. VAT
€4,60
Mr.Paper Card Sandpaper - Grit #800 (50pcs)
In Stock
(2 pcs)
€4,23 excl. VAT
€5,20
Mr.Hobby Waterproof Sand Paper Set - #2500 a #3000
In Stock
(3 pcs)
€5,12 excl. VAT
€6,30
Mr.Hobby Lapping Sandpaper - Mr.Laplos #2400, 4000
In Stock
(2 pcs)
€5,04 excl. VAT
€6,20
Product detailed description
No product's description available
Additional parameters
| Category: | Plastic model kits |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| EAN: | 089195865892 |
| ? Scale: | 1/35 |
Vallejo Model Color - Prussian Blue 17ml
In Stock
(1 pcs)
€2,28 excl. VAT
€2,80
Measure price:
€16,47 / 100 ml
Vallejo Model Air Color - AEH-9 Light Grey 17ml
In Stock
(3 pcs)
€2,44 excl. VAT
€3
Measure price:
€17,65 / 100 ml
Vallejo Model Color - Medium Sea Grey 17ml
In Stock
(2 pcs)
€2,28 excl. VAT
€2,80
Measure price:
€16,47 / 100 ml
US Air Force & ANG Modern Aircraft Colors SET
In Stock
(1 pcs)
€20,24 excl. VAT
€24,90
Vallejo Model Color - Tan Earth 17ml
In Stock
(3 pcs)
€2,44 excl. VAT
€3
Measure price:
€17,65 / 100 ml
Ammo MIG Brush Set Marta Kolinsky - Combat Set 3pcs
Currently unavailable
€13,41 excl. VAT
€16,50
Tamiya Lacquer Color LP-83 - Mixing Yellow 10ml
In Stock
(14 pcs)
€1,95 excl. VAT
€2,40
Measure price:
€24 / 100 ml
ICM Color - Deep Sky Blue 12ml
In Stock
(6 pcs)
€1,71 excl. VAT
€2,10
Measure price:
€17,50 / 100 ml
Vallejo Model Color - Flat Yellow 17ml
In Stock
(2 pcs)
€2,44 excl. VAT
€3
Measure price:
€17,65 / 100 ml
Tamiya Acrylic Color MINI XF-93 - Light Brown DAK 1942 10ml
In Stock
(4 pcs)
€2,36 excl. VAT
€2,90
Measure price:
€29 / 100 ml
Tamiya Lacquer Color LP-81 - Mixing Blue 10ml
In Stock
(11 pcs)
€1,95 excl. VAT
€2,40
Measure price:
€24 / 100 ml
Heller Acrylic Color - 002 Emerald Green Gloss 12ml
In Stock
(18 pcs)
€1,46 excl. VAT
€1,80
Measure price:
€15 / 100 ml
Heller Acrylic Color - 009 Tan Gloss 12ml
In Stock
(9 pcs)
€1,46 excl. VAT
€1,80
Measure price:
€15 / 100 ml
Vallejo Model Color - Intermediate Blue 17ml
In Stock
(2 pcs)
€2,20 excl. VAT
€2,70
Measure price:
€15,88 / 100 ml
Heller Acrylic Color - 016 Gold Metallic 12ml
In Stock
(11 pcs)
€1,46 excl. VAT
€1,80
Measure price:
€15 / 100 ml
Heller Acrylic Color - 092 Iron Grey Matt 12ml
In Stock
(11 pcs)
€1,46 excl. VAT
€1,80
Measure price:
€15 / 100 ml
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
| Manufacturing company : | Dragon Models Limited. |
|---|---|
| Address : | B1-10/F., 603-609 Castle Peak Rd. Kong Nam Industrial Building Tsuen Wan, N. T., HONG KONG. |
| EU representative of the manufacturer : | SIMBA-DICKIE-Vertriebs-GmbH & Co. KG |
| Address of the EU representative : | Werkstraße 1 90765 Fürth Germany |

