Wire for fittings in Cable models 0.8mm OD Black
Code: TAM-12677
Fast delivery
Orders received on weekdays before 12:30 are usually dispatched the same day.

Goods availability
All items that can be added to your cart are in stock and ready to ship.
Related products
Tamiya Extra Thin Cement 40ml
In Stock
(26 pcs)
€4,02 excl. VAT
€4,95
Measure price:
€123,75 / 1 l
Tamiya Extra Thin Cement Quick-Set 40ml
In Stock
(14 pcs)
€4,31 excl. VAT
€5,30
Measure price:
€132,50 / 1 l
Tamiya Masking Tape with Applicator 18mm
In Stock
(4 pcs)
€5,85 excl. VAT
€7,20
Measure price:
€0,40 / 1 m
Tamiya Limonene Cement Extra Thin 40ml
In Stock
(1 pcs)
€5,20 excl. VAT
€6,40
Measure price:
€160 / 1 l
Product detailed description
Easily formable wire with a black surface designed for imitating various types of fittings and lines in models of civil and military equipment, ships or aircraft.
Diameter: 0.8mm
Length: 2m
Additional parameters
| Category: | Accessories for model aircraft |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| EAN: | 4950344126774 |
U.S. Short-range Air-to-air Missiles 1/48
In Stock
(1 pcs)
€12,28 excl. VAT
€15,10
Cockpit set for NJ-22M1 Multirole Orao (Litaki) 1/72
Currently unavailable
€6,99 excl. VAT
€8,60
Wire for fittings in Cable models 0.65mm OD Black
In Stock
(1 pcs)
€3,09 excl. VAT
€3,80
€11,90
–16 %
M8A1 US Landing Mat (153x245 mm) 1/48
In Stock
(1 pcs)
€8,05 excl. VAT
€9,90
Action
Sale
€15,90
–49 %
Soviet Pilot with ejection seat for MiG-21 for Trumpeter 1/32
In Stock
(1 pcs)
€6,50 excl. VAT
€8
Aero display stand - stand for aircraft model
In Stock
(1 pcs)
€4,39 excl. VAT
€5,40
Elastic Rigging Bobbin Super-thin (Suitable for 1:35 / 1:32 / 1:48 / 1:350)
Currently unavailable
€6,75 excl. VAT
€8,30
Thread for braiding MIG Super Fine 0.01 mm
In Stock
(10 pcs)
€5,49 excl. VAT
€6,75
Measure price:
€3,38 / 1 m
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
Japonský výrobca širokého sortimentu diaľkovo ovládaných RC modelov cestných a terénnych áut, modelov truckov a návesov, doplnkov a príslušenstva k nim. Výrobca kvalitných stavebníc plastových modelov, náradia a pomôcok pre plastikových modelárov. Výrobca kvalitných modelárskych farieb, lepidiel a doplnkov.
| Manufacturing company : | Tamiya, Inc. |
|---|---|
| Address : | Headquarters: 3-7 Ondawara, Suruga-Ku, Shizuoka 422-8610 Japan |
| EU representative of the manufacturer : | SIMBA-DICKIE-Vertriebs-GmbH & Co. KG |
| Address of the EU representative : | Werkstraße 1 90765 Fürth Germany |
| Email of the EU representative : | sdv@simba-dickie.com |

