Wire for fittings in Cable models 0.5mm OD Black
Code: TAM-12675
Fast delivery
Orders received on weekdays before 12:30 are usually dispatched the same day.

Goods availability
All items that can be added to your cart are in stock and ready to ship.
Related products
Tamiya Extra Thin Cement 40ml
In Stock
(26 pcs)
€4,02 excl. VAT
€4,95
Measure price:
€123,75 / 1 l
Tamiya Extra Thin Cement Quick-Set 40ml
In Stock
(14 pcs)
€4,31 excl. VAT
€5,30
Measure price:
€132,50 / 1 l
Tamiya Masking Tape with Applicator 18mm
In Stock
(4 pcs)
€5,85 excl. VAT
€7,20
Measure price:
€0,40 / 1 m
Tamiya Limonene Cement Extra Thin 40ml
In Stock
(1 pcs)
€5,20 excl. VAT
€6,40
Measure price:
€160 / 1 l
Product detailed description
Easily formable wire with a black surface designed for imitating various types of fittings and lines in models of civil and military equipment, ships or aircraft.
Diameter: 0.5mm
Length: 2m
Additional parameters
| Category: | Accessories for model aircraft |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| EAN: | 4950344126750 |
Action
Sale
€15,90
–49 %
Soviet Pilot with ejection seat for MiG-21 for Trumpeter 1/32
In Stock
(1 pcs)
€6,50 excl. VAT
€8
Decal set - WWII Luftwaffe swastikas 1/72
Currently unavailable
€2,36 excl. VAT
€2,90
U.S. Short-range Air-to-air Missiles 1/48
In Stock
(1 pcs)
€12,28 excl. VAT
€15,10
Thread for braiding MIG Medium Fine 0.02 mm
In Stock
(4 pcs)
€5,49 excl. VAT
€6,75
Measure price:
€3,38 / 1 m
Thread for braiding MIG Super Fine 0.01 mm
In Stock
(10 pcs)
€5,49 excl. VAT
€6,75
Measure price:
€3,38 / 1 m
Liquid Gravity - metal microgranules to create a weight or center of gravity (250g)
In Stock
(5 pcs)
€11,22 excl. VAT
€13,80
Self-adhesive foil - Chrome Sheet 280x195 mm
In Stock
(10 pcs)
€7,28 excl. VAT
€8,95
Measure price:
€31,96 / 1 m
Aluminium Tape 20mmx10m
In Stock
(9 pcs)
€6,10 excl. VAT
€7,50
Measure price:
€0,75 / 1 m
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
Japonský výrobca širokého sortimentu diaľkovo ovládaných RC modelov cestných a terénnych áut, modelov truckov a návesov, doplnkov a príslušenstva k nim. Výrobca kvalitných stavebníc plastových modelov, náradia a pomôcok pre plastikových modelárov. Výrobca kvalitných modelárskych farieb, lepidiel a doplnkov.
| Manufacturing company : | Tamiya, Inc. |
|---|---|
| Address : | Headquarters: 3-7 Ondawara, Suruga-Ku, Shizuoka 422-8610 Japan |
| EU representative of the manufacturer : | SIMBA-DICKIE-Vertriebs-GmbH & Co. KG |
| Address of the EU representative : | Werkstraße 1 90765 Fürth Germany |
| Email of the EU representative : | sdv@simba-dickie.com |

