22.01.2018,
Meniny má Zora

Zadaj hľadaný výraz


ste návštevník:

TOPlist

 

nájdete nás

Ukážky nami postavených modelov.


Scania 4x2 s chladiarenským návesom zo stavebníc Tamiya a Carson 1/14.

Súprava ťahača a návesu podľa predlohy skutočnej súpravy "50 years of Revell", so štandardnými funkciami (svetlá, zvuky, chvenie) s použitím MFC Tamiya a RC súpravou Carson. Model odovzdaný zákazníkovi v novembri 2015

Náves Fliegl Stone Master zo stavebnice Carson 1/14.

Model je postavený bez zvláštnych úprav priamo zo stavebnice. Má funkčné zadné svetlá, použitá je sada Carson. Vyklápanie je riešené závitovkovým pohonom a pákovým mechanizmom Carson, ktorý je originálnym príslušenstvom pre tento model. Stavba prebehla bez problémov, konštrukcia je skoro kompletne celokovová, náves má vysokú nosnosť. Unesie až 20 kg nákladu!

MAN TGX 18.540 4x2 XLX s plachtovým návesom zo stavebníc Tamiya a Carson 1/14.

Súprava ťahača a návesu s grafickými motívmi z filmu Avatar, so štandardnými funkciami (svetlá, zvuky, chvenie) s použitím MFC Tamiya a RC súpravou Carson.

Predajňa Poprad: Po - Pia 9:00 - 17:00

štátne sviatky, sobota a nedeľa : zatvorené

FreightlinerCascadia Tamiya a Carson 1/14.

Tejto novinke som nedokázal odolať a postavil som si model hneď ako sme ho dostali do predajne. Je vybavený MFC-01 Tamiya a RC súpravou Carson. Model vyzerá a jazdí výborne!

Náves Goldhofer zo stavebnice Carson 1/14.

Model postavený bez zvláštnych úprav priamo zo stavebnice, pre funkčné zadné svetlá je použitá sada Carson. Stavba prebehla bez problémov, konštrukcia je skoro kompletne celokovová, náves má vysokú nosnosť.

Scania 8x4 prestavba s použitím dielov zo stavebnice Tamiya 1/14.

Pre stavbu tohto modelu som použil dve stavebnice Tamiya (Scania 4x2 a Scania 6x4). Pre ovládanie je použitý vysielač Carson Reflex, funkcie svetiel, zvukov a pohonu spoľahlivo rieši MFC-01 od Tamiye. Samotná stavba šasi ani nebola veľmi náročná, stačilo postupovať pomaly a rozvážne. Pôvodné šasi Scanie 6x4 som predĺžil o 15 mm použitím originálnych U-profilovdo ktorých som navŕtal príslušné diery a narezal závity. Trochu viac trápenia bolo s nájdením jednoduchého a spoľahlivého spriahnutia oboch riadených náprav, keďže kolesá druhej riadenej nápravy sa vytáčajú v menšom uhle, ako kolesá prvej nápravy. Baterka je ukrytá v konštrukcii za kabínou, kde je umiestnená aj "nádrž" s vypínačom. 

MAN TGX 18.540 4x2 XLX s plachtovým návesom zo stavebníc Tamiya a Carson 1/14.

Predlohový MAN je rovnakej verzie akú robí Tamiya, preto až na niekoľko drobných individuálnych úprav je model stavaný priamo zo stavebnice. Použitý je originálny MFU modul Tamiya, doplnený o ďalšiu elektroniku Carson a Š-hobby. Funkčné všetky svetlá, majáky na streche, majáky v maske, osvetlenie schodíkov, zadné obrysovky na spojleroch, zvuky, chvenia.

DAF XF prestavba šasi Wedico s použitím dielov zo stavebnice Tamiya 1/14.

Zákazník mal statický model Wedico, požiadavka bola spojazdniť ho s použitím dielov Tamiya. Použité bolo Tamiya pohonné ústrojenstvo, motor, prevodovka, zadná náprava, prvky riadenia, elektronika. Model bol odovzdaný ako plne funkčný a úspešne predvádzaný na PMD 2013.

MAN  Hochstaffl Slovakia zo stavebnice Tamiya 1/14, model dokončený, vyskúšaný a odovzdaný zákazníkovi 10/2013

Predlohový MAN je staršej verzie než akú robí Tamiya, preto je predloha použitá len ako vzor farebného riešenia. Výsledkom mal byť ťahač so všetkými funkciami, teda je použitý originálny MFU modul Tamiya, doplnený o ďalšiu elektroniku, keďže na streche sú pridané majáky a ďalšie drobnosti.

Plachtový náves Hochstaffl Slovakia zo stavebnice Carson 1/14, model dokončený a odovzdaný zákazníkovi 10/2013.

King Hauler zo stavebnice Tamiya 1/14.

Stavba RC modelu v základnom prevedení s funkciami jazdy a radenia. Zástavba pokročilej elektroniky je plánovaná na neskôr. Zabudované sú dve servá Carson 6 kg vodotesné pre riadenia smeru a radenie rýchlostí. Motor je zatiaľ ovládaný bežným 30A regulátorom. Pre ovládanie je použitý 6 kanálový vysielač Carson.

Scania a náves STD 1/14.

Postavený ťahač a náves zo stavebnice Tamiya. Okrem stavebnice použité doplnky na osvetlenie, zvukový modul, farebná schéma striekaná podľa skutočného kamióna.

Náves mraziarenský 3-osí Reefer/Semi Trailer 1/14.

Postavený náves zo stavebnice Tamiya. Okrem stavebnice použité doplnky na osvetlenie, bočné farebné polepy podľa skutočného predvádzacieho návesu Revell, doplnkové náhradné kolesá.

aa
new